Scroll to top
© 2018 Antalya Basket Okulları Tüm Hakları Saklıdır.

HAKKIMIZDA

Alt yapıdan yetiştirdiği oyuncularla 17 sene Efes Pilsen’i başarıdan başarıya koşturan ve ülkemize KORAÇ KUPASI nı kazandıran,

2001 yılında 12 DEV ADAM la Milli Takımla Avrupa İkinciliğini kazandıran Teknik Danışmanım AYDIN ÖRS.

Ve çok önemli oyunculuk kariyeri olan ve son senelerde alt yapı çalışmaları ile dikkat çeken DENİZ GÖKAY

Senelerce Fenerbahçe ve Beşiktaş gibi üst düzey takımlarda forma giyen, 53 kez Milli Formayı terleten başarılı basketbolcu BARIŞ GÜNEY ile Antalya gençliğinin hizmetindeyiz.

EĞİTİM VE SPOR AHLAKI

Antalya basket okulu olarak Misyon’umuz;öncelikle basketbolun Antalya’mızda sağlıklı bir şekilde öğrenilmesi, yayılması ve gelişmesini sağlamak,devamın da da ülke basketboluna katkıda bulunmaktır.

Yeni oyuncuların keşfedilmesi,tecrübeli antrenörlerle doğru bir şekilde eğitilerek öncelikle iyi insan sonrada basketbolcu olarak gelistirilmesi amaçlanmaktadır

Elli yıllık birikimlerimiz ışığında oyuncuların beceri ve fiziki yapılarıyla hangi mevkilerde daha başarılı olacağınin tespiti için gerekli bilgi ve birikime sahibiz.

Basketbol eğitiminin en doğru şekilde verilmesi çok önemli.

Denge, pas, sağ ve sol elle top sürme, sağ ve sol elle turnike atma, savunma ve hucüm varyasyonları, faul ve şut mekaniği ve önemlisi kondisyon basketbol eğitimin en önemli ögeleri.

Ayrıca oyuncuların fizik yapıları, hangi mevkide başarılı olacağının tesbiti ve uygulaması yanında okuldaki tüm oyuncuların maç yapabilecek beceriye kavuşması da bizim için çok önemli.

Ancak tüm bu çalışmaların sonucunda, maç kazanmak için oyuncuları yanlış yerlerde oynatmak ve kazanmak için her türlü sportmenlik dışı davranışlara yönelmek bizim anlayışımızda asla bağdaşmaz.

Başarıdan önce doğru eğitim, oyuncuların doğru mevkilerde oynatılması ve spor ahlakı ANTALYA BASKET OKULLARI mın olmazsa olmaz prensibidir.

Benim okuluma kaydolacak gençleri ve velileri bu konuda bilgilendirmek istedim.